İsmail Can GÜLTEKİN | KOZA GÖNÜLLÜSÜ

Koza…

Geçen sene tanıştığım ve sayesinde güzel arkadaşlıklar kazandığım bir merkez. İçinde, diğer öğrenci kulüplerinin barındırdığı standart olguları olmayan bir ev. Ev diyorum, çünkü hakkı var. Birbirimizi tanımasak ya da henüz tanışmamış olsak bile yanımıza uğrayıp bir şeyler içmek istediğinde yabancılık çekmeyeceğin bir yer. Daha ilk görüşmende, sanki daha önceden tanışmışlık hissi veren; ama bunu gerçekten yapan, yani işin içine şu sıralar insanlarda eksik olan şeyi ”samimiyeti” katan insanların var olduğu bir ev burası.

Farklı düşünce tarzlarını, farklı bakış açılarını bir araya toplayan bir yapısı var. İçinde insanların birbirlerine yarar sağladıkları çeşitli öğeler mevcut. Mesela İngilizce konuşma kulübü, film günleri, gitar atölyesi vs. Hem yeni insanlarla tanışmak, hem de birbirimize bir şeyler katmak için bire bir.

İyi olduğun bir konu mu var, ya da öğrenmek istediğin bir şey? İstersen sen bile kulüp kurabilirsin.

Tabi bunların yanında en güzel yanlarından biri. Yurt dışına çıkabilme imkanı. Çeşitli projelerle yurt dışına çıkma fırsatı yakalıyorsun. Hem de ücretsiz. Kısa dönem, uzun dönem gönüllülük projeleri oluyor.

Standarttan, yarıştan, stresten, çevrenden, ne biliyim herhangi bir şekilde herhangi bir şeyden yorulduysan, gel de biraz soluklan.

Mutlu kal.

 

DSC_0094 DSC_0098 DSC_0292 IMG_6047

Post a comment